Nowy niedrogi laser dla płytkarzy do układania płytek

Ocena użytkowników:  / 1

Nivel System FL1 - uniwersalny, precyzyjny laser krzyżowy z wiązką czerwoną dla płytkarzy do układania terakoty i glazury. Zawsze pod kątem i ruwniutko.

Nivel System FL1 to laser krzyżowy z wiązką czerwoną, idealnie sprawdzający się w większości prac wykończeniowych, przy układaniu terakoty, glazury oraz wszelkich elementów konstrukcyjnych, wymagających pionów i poziomów. Wiązki lasera wyświetlane mogą być do dołu, przez to uzyskujemy skrzyżowane linie pod kątem prostym, które posłużą jako linie pomocnicze przy układaniu płytek na podłodze. Ponad to, sprzęt oferuje dodatkowo możliwość skorzystania z wiązki pionowej i poziomej, wyświetlanych na wprost przed instrumentem. i tu mamy możliwość skorzystania z lasera także do układania glazury na ścianie, czy montażu elementów konstrukcji na budowie (np. ścianki działowe, sufity podwieszane). Urządzenie jest łatwy i szybki w obsłudze, można go zamocować na standaardowym statywie lub tyczce rozporowej, a trwała i szczelna obudowa (IP42) umożliwia stosowanie sprzętu także w trudnych warunkach na budowie. Wzmocnione elementy obudowy, chronią laser przed uszkodzeniami w skutek uderzeń i otarć. Nivel System FL1 to idealne narzędzie przydatne dla każdego, kto wykonuje wykończeniowe prace budowlane!

dokładny i niezawodny sprzęt - wyraźna wiązka lasera gwarantuje komfortową pracę w każdych warunkach, sprzęt umożliwia pracę z dokładnością ±1 mm/5 m
precyzyjne wyświetlanie wiązki – wysokiej jakości optyka generuje dobrze widoczne linie laserowe
wszechstronny i wielozadaniowy – wiązki lasera posłużą jako linie referencyjne do prac poziomych (wiązki wyświetlane do dołu), poziomych i pionowych (wiązki wyświetlane do przodu)
jeszcze większy zasięg - sprzęt można stosować także na zewnątrz, czy przy większych robotach (możliwość współpracy z czujnikiem laserowym)
intuicyjna obsługa - jedno przyciskowe sterowanie
wytrzymała konstrukcja - IP42

Laser dla płytkarzy


Nivel System FL1 to szybki i prosty w obsłudze, a zarazem bardzo precyzyjny instrument pomiarowy, wyróżniający się na tle innych tego typu podwójną funkcjonalnością. Owa bogata funkcjonalność wynika z tego, że laser posiada cechy i funkcje lasera podłogowego (wiązka wyświetlana do dołu) oraz klasycznego lasera krzyżowego - gdzie wiązki wyświetlane są do przodu. W ten sposób za pomocą jednego urządzenia mamy możliwość wykonywać więcej prac: układać terakotę na podłodze jak i glazurę czy elementy konstrukcji (pionowych i poziomych) na ścianach. Sprzęt generuje dobrze widzialne, cienkie linie referencyjne czerwonego lasera, jakkolwiek w przypadku prac w bardzo jasnych pomieszczeniach, na zewnątrz czy przy większych odległościach sprawdzi się możliwość pracy z czujnikiem laserowym (dodatkowo przy montażu czujnika na łacie laserowej, uzyskujemy klasyczny zestaw do niwelacji klasycznej, który sprawdzi się przy niwalacji działki, podjazdu do garażu czy parkingu). W zestawie użytkownik otrzymuje dodatkowo futerał transportowy, tarczkę laserową oraz adapter (do montażu lasera na klasycznym statywie geodezyjnym ze śrubą 5/8").

WYGODNA OBSŁUGI

Laser posiada intuicyjny panel sterowania. Zarządzanie funkcjami odbywa się za pośrednictwem przyciśnięcia jednego przycisku. Innowacyjny, magnetyczny system kompensacji drgań zapewnia szybkie przygotowanie urządzenia do pracy, laser stabilnie wyznacza wiązkę, nawet na niestabilnej podstawie, a po zablokowaniu pozwala pracować z wiązkami skośnymi (pochylonymi). Sprzęt odporny jest na uszkodzenia – trwałe elementy obudowy chronią go przed uszkodzeniami w skutek uderzeń i wstrząsów. Laser odporny jest na działanie kurzu i wody (IP42). Całość uzupełnia kompaktowa obudowa, dzięki czemu sprzęt jest łatwy w instalacji na budowie oraz w transporcie.

BEZPIECZNE UŻYTKOWANIE NA LATA

Pomimo bogatej funkcjonalności klasyfikującej sprzęt w grupie precyzyjnych instrumentów pomiarowych, laser Nivel System FL1 może być stosowany w trudnych warunkach terenowych na budowie. Jego wytrzymała konstrukcja zapewni dobrą kondycję sprzętu na lata, a w przypadku zaistniałych problemów do dyspozycji pozostają regionalne punkty serwisowe TPI, nabywcy zyskują pewność wsparcia w przypadku jakichkolwiek problemów ze sprzętem zarówno w czasie trwania gwarancji jak i po jej upływie.

Laser krzyżowy Nivel System to precyzyjne narzędzia, zapewniające pewne i szybkie pomiary w wielu branżach jak budownictwo, przemysł, architektura itd. Jego atutem jest wszechstronność zastosowania, przyjazna obsługa i jakość wykonania, zapewniająca bezproblemową pracę nawet w najtrudniejszych warunkach, a wszystko w bardzo przystępnej cenie. Opis z bloga http://blog.domtechniczny24.pl/2017/06/12/91/


W pudełku tekturowym otrzymujemy:
laser krzyżowy FL1 1 szt.
tarczka laserowa 1 szt.
komplet baterii (alkaliczne) 3 szt.
adapter statywu (5/8"-1/4") 1 szt.
futerał transportowy 1 szt.

Paramerty techniczne lasera dla płytkarzy:
Wiązka laserowa czerwona, 635 nm, klasa II
Dokładność ±1 mm/5 m
Kąt wyświetlania wiązki 90° (±1')
Zakres pracy 20m
Klasa odporności IP42
Mocowanie na statywie 1/4"
Zakres temp. pracy -15°C do+45°C
Zasilanie 4,5 V (3 baterie AA)
Wymiary (mm) 131 x 109 x 90
Waga 0,41 kg
Gwarancja 12 miesięcy (+ 12 miesięcy - po bezpłatnej rejestracji zakupu produktu na www)

Nowoś od firmy Tajima

Ocena użytkowników:  / 1

Japońska firma Tajima produkuje w różnych długościach bardzo fajne rozwiązane do szybkiego pomiaru elementów obrabianych na stołach obrabiarek. Taśma pomiarowa samoprzylepna do szybkiego naklejania na powierzchnie metalowe, aluminiowe i inne. 

Dostępne długości to 2 metry, 3 metry i 5 metrów:

https://domtechniczny24.pl/linijki-i-przymiary-liniowe.html

Może posłużyć do wymiany zużytego liniału.

Punkt zerowy jest naniesiony nie od samego brzegu, znajduje się w odległości kilku kilkunastu centymetrów od brzegu. Pozwala to na dodatkowe wzmocnienie okolić punktu zerowego, które w praktyce jest najczęściej narażone na uszkodzenia. Taśmę oprócz naklejania można mocować na wkręty lub blachowkręty.
Nadmiar taśmy można odciąć nożycami do blachy.

Dalmierz GLM z funkcją przesyłu danych

Ocena użytkowników:  / 1

Dalmierz GLM 100 C wysyła zdalnie pomiary do smartfonów i tabletów. Niestety nie ma możliwości zdalnego komunikowania się z komputerami PC.

Obsługiwane systemy to:

Obsługiwane urządzenia z systemem operacyjnym Android: smartfony i tablety od wersji Android 4.0 / obsługiwane urządzenia z systemem operacyjnym iOS: od wersji iPhone 4S, iPad (od 3. gen.), iPad Air (od 1. gen.), iPad mini (od 1. Gen.)

Sama a plikacja GLM measure&document ułatwia obsługę dalmierza Bosch GLM 100 C Professional. Przy pomocy dalmierza GLM 100 C Professional możesz bezpośrednio przenosić pomiary na zdjęcia lub zapisać je na liście pomiarów. Przesył działa również w drugim kierunku czyli jest możliwość sterowania funkcjami dalmierza z telefonu.

W celu lepszej organizacji pracy można tworzyć dowolną liczbę projektów, nadawać im nazwy, dodawać zdjęcia, pomiary oraz komentarze do nich.

Wszystkie pomiary są automatycznie zapisywane wraz z datą i godziną, można nadać im nazwę i dalej edytować w aplikacji GLM measure&document.
Możesz dzielić się swoją pracą ze współpracownikami i klientami za pomocą e-maila (możesz przesłać cały projekt w formacie pdf, zdjęcia w formacie JPG lub pomiary zapisane jako dokumenty CSV).
Aplikacja GLM measure&document w połączeniu z dalmierzem GLM 100 C Professional przyspiesza proces pomiaru, minimalizuje ryzyko pomyłek i pomaga zorganizować oraz udokumentować pracę.

Jak wszystkie nowe aplikacje nie da się do niej podejść z biegu trzeba się nauczyć obsługi. 

Kolejną ciekawą funkcją dalmierza jest możliwość pomiarów kąta nachylenia w 2 płaszczyznach pochylenia dalmierza.

https://domtechniczny24.pl/dalmierze.html

Sama aplikacja przyda nam się nietylko z GLM 100 ale również z pirometrem GIS 1000c, który usprawni audyt termiczny domu. W łatwy i szybki sposób blicza temperaturę punktu rosy, a także wskazuje na mostki cieplne i zagrożenie pleśnią. Niniejsze urządzenie pomiarowe nie jest w stanie wykryć zarodników pleśni. Może jednak służyć pomocą przy odpowiednio wczesnym rozpoznawaniu warunków sprzyjających powstawaniu zarodników pleśni.

Pozdrawiam

Nowa linia dalmierzy laserowych Nivel System

Ocena użytkowników:  / 1

Od niedawna w ofercie marki Nivel System, pojawiły się nowe wersje laserowych dalmierzy Nivel System DM-50, DM-70, DM-90, DM-120.

Nowe wersje dalmierzy (zasięg pomiarów odpowiednio 50m, 70m, 90m i 120m) prócz większego zasięgu oferuje lepszą jakość pomiarów. Sprzęt pozwala precyzyjnie mierzyć odległości i na ich podstawie wykonywać wiele obliczeń. Dodatkowo przeprojektowana została płyta czołowa, zmieniona została libelka - zapewniając większy komfort pracy na budowie. 

Dalmierz laserowy 60 metrów - https://domtechniczny24.pl/dalmierze.html

Numeratory i znaczniki Gravurem

Ocena użytkowników:  / 0

Witam
    Znaczniki to narzędzia do znakowania elektronarzędzi, regałów, narzędzi, konstrukcji wykonanych z tworzywa, stopów nieżelaznych - aluminium, mosiądzu, żeliwa, staliwa oraz zwykłej stali, nieprzekraczającej twardości w skali Brinela 200 HB. W sprzedaży można spotkać wiele znaczników przeróżnych producentów. Od najtańszych do markowych. Czołowym liderem jest tu niemiecka firma GRAVUREM obecna na rynku od ponad 50 ciu lat. Zajmuje czołowe miejsce w produkcji przyrządów do znakowania, w tym znaczników.
Gravurem wytwarza kilkanaście produktów:
Sztandarowy ich produkt:

  • Znacznik Grawurem-S standard do wybijania liter i cyfr.
  • Znaczniki punktowe.
  • Znaczniki zaokrąglone.
  • Numeratory wielokrążkowe.
  • Znaczniki automatyczne.
  • Numeratory specjakne na indywidualne zamówienie klienta.

     Znakowanie odbywa się w trakcie kontrolowanego zgniotu przedmiotu znakowanego o ustalonej sile. W wypadku znaczników Grawurem S nie powinna ona wykraczać 800N/mm2. Zalecana siła to 600 N/mm2, nieprzekraczanie tej wartości zapewni dłuższą pracę tymi narzedziami. Znaczenie w praktyce wygląda w ten sposób, że uderzamy młotkiem w pojedynczy znacznik. Należałoby pamiętać, że numerator opieramy o element znaczony pod kątem 90o. da nam to pewność, że odbity znak będzie jednakowo wyraźny na całym obwodzie. Zanim jednak zaczniemy pracę trzeba wypróbować na niewidocznej powierzchni siłę uderzenia i efekt znakowania.
     Wielkość znaczników podaję się w mm. Klienci mają problem jak zmierzyć i dobrać numerator. Żeby rozwiać wątpliwości informuję, że znaczniki mierzy się na wierzchołkach. W takim razie szerokość wybitego znaku będzie zależała od wymiaru numeratora (spód wybitego znaku) i siły uderzenia (brzeg wybitego znaku).


Numeratory do stali Gravurem wykorzystuje się do trwałego znakowania tabliczek znamionowych na maszynach, elektronarzędziach, regałach, butlach do transportu gazów technicznych. Wymieniać by można w nieskończoność. Istotnym parametrem jest tutaj twardość materiału znaczonego i siła uderzenia. Przeważnie elementy znakowane wytworzone są z mosiądzu i zwykłych stali o twardości nieprzekraczającej 200 HB.
     Najbardziej popularnym produktem jest Grawurem S o cyfrach i literach odwróconych na znacznikach. Czyli dla przykładu wybijając cyfrę odwróconą 2 na znaczniku otrzymujemy 2 czytelną na materiale oznakowanym. Znaczniki produkowane są w rozmiarach od 2mm a kończą na 12mm. Pamiętajmy o sile docisku, inna będzie w znacznikach 4mm a inna 10mm. W praktyce dobrze mieć kilka rodzajów młotków np: 300 g, 400g i powiedzmy 500g.


W opisie produktu mamy:
Podaną siłę docisku 600-800Nmm2.
Wymiar znacznika literowego czy cyfrowego.
Twardość części roboczej znaczników - 58-61 HRC.
Informacje o szlifowanych bokach znaczników.
Przekrój i długość podaną w mm.
Wszystkie znaczniki są zapakowane w niebieskie pudełka.
I teraz na koniec, wybierając produkty Grawurem mamy pewność, że narzędzie spełni Wasze oczekiwanie, znaki będą powtarzalne i będą nam służyły przez długi czas.
Pozdrawiam.

   
© ALLROUNDER