Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Witam

Od lat jesteśmy dostawcą przyrządów pomiarowych dla ślusarstwa, przemysłu i geodezji. Jednym z produktów geodezyjnych jest spray lub farba geodezyjna do malowania pasów i oznaczeń. Do tej pory przez 10 lat sprzedawaliśmy wyroby motipa, niestety firma zmieniła politykę i przeniosła magazyn z Polski gdzieś do UE. Zawirowania logistyczne i cenowe spowodowały, że zmieniliśmy dostawcę na lidera w UE produkująego szeroką gamę sprayów dla geodezji Soppec.

https://domtechniczny24.pl/farby-spray-geodezyjny.html

Wersja 12 miesięcy.

Oferujemy dwie linie produktu ekonomiczną z małą ilością lakieru - farba utrzymuje się do 3-4 miesięcy. I wersj mocną utrzymując się do 12 miesięcy .

Nie oznacza to że f-ba tańsza jest gorsza, bo czasami potrzeba aby krutko była widoczna. Remont się kończy i farba znika :)

A tak na marginesie historia rodzinna z sprayem geodezyjnym w tle:

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dzień dobry
Elementarnym narzędziem pomiarowym w zakładzie jest suwmiarka analogowa. Służy do pomiarów zewnętrznych: średnicy, długości itd., wewnętrznych i do pomiaru głębokości, pod warunkiem że ma głębokościomierz. Występuje w wielu rodzajach:
Suwmiarka warsztatowa, głębokościomierz, suwmiarka traserska z jedną szczęką krótsza lub z wymiennym rysikiem do trasowania, suwmiarka do pomiaru spoin w spawalnictwie, suwmiarka specjalna do tarcz hamulcowych i do bębnów hamulcowych, suwmiarka trójpunktowa. Generalnie w wszystkich wyżej wyliczonych zastosowana jest skala noniusza podstawowa i dokładna. Do tego trzeba jeszcze wspomnieć że suwmiarki z noniuszem analogowym występują w wersji pomiaru z dokładnością do 0,05 mm (to te najbardziej popularne) i z dokładnością do 0,02 mm.
Występują dalej suwmiarki zegarowe z tarczą zegarową z dokładnością pomiaru od 0,02mm do 0,01 mm i suwmiarki z elektronicznym modułem pomiarowym z dokładnością do 0,01mm.

Suwmiarka składa się z dwóch zasadniczych części: nieruchomej z podziałką milimetrową na dole i niekiedy calową na górze. I ruchomej, z naniesioną skalą specjalną, dokładną.

Aby dokonać pomiaru trzeba złapać suwmiarkę (wersja dla praworęcznych) prawą ręką za część nieruchomą a kciuk położyć na dźwigni zacisku ustalającego położenie przesuwnej szczęki.
Następnie mierzony element wkładamy między szczęki pomiarowe, dociskamy kciukiem. I odczytujemy wymiar na noniuszu suwmiarki. Pełny wymiar milimetrowy mamy na skali stałej a wymiar dokładny ( po przecinku) na skali dokładnej. Wymiar dokładny to ten, w którym kreski noniusza dokładnego łączą się z kreską noniusza stałego.

Na zdjęciu mamy ustawioną suwmiarkę na wymiar pełny 4 mm, na skali dokładnej widzimy, że pokrywają się kreski 6,5 czyli po przecinku będziemy mieli 0,65.

Całkowity wymiar to 4,65mm.

Suwmiarki zegarowe mają listwę zębatą na prowadnicy i czujnik zegarowy zazębiający się z zębatką listwy. Przesuwając ruchomą szczęką przesuwamy jednocześnie zegar i podobnie jak w przypadku noniusza faktyczny wymiar odczytujemy z skali zegara, a milimetrowy ze skali stałej suwmiarki.
Odczyt pomiaru: główna skala wskazuje pełną liczbę milimetrów, zaś czujnik zegarowy wskazuje setne części milimetra.

Takiego pomiaru mogą dokonać tylko osoby z dobrym wzrokiem, jeżeli takiego nie posiadamy, sensownym wyjściem jest suwmiarka elektroniczna.
Suwmiarki elektroniczne można podzielić na:
Tanie chińskie, które za każdym razem wyświetlają inny wymiar, lub po krótkim czasie użytkowania tak zaczną robić. Są dobrym wyjściem do zakładu gdzie nie musimy dokonywać precyzyjnych pomiarów, a dokładność 0,1 nam wystarcza
Dobre markowe z świadectwem jakości lub świadectwem kalibracji. Cena znacznie większa ale mamy pełne przekonanie powtarzalności wymiarów. Przykładem mogą być suwmiarki elektroniczne firmy Scala lub Limit - https://domtechniczny24.pl/suwmiarki-elektroniczne.html
Źródłem zasilania suwmiarki jest bateria, jeżeli jest ona wyczerpana to odczyty będą błędne. Z tego powodu przed pomiarem trzeba dokonać kilkukrotnego pomiaru tego samego detalu jeżeli odczyty są jednakie to można rozpocząć właściwy pomiar. Jeżeli różne to na początku wymieniamy baterię, jeżeli to nie pomoże to trzeba wysłać do serwisu.
I na koniec kwestia temperatury pracy i wilgotności. Elektronikę użytkujemy w temperaturze 15 - 25 stopni na plusie i niewielkiej wilgotności, pamiętajmy by nie wnośic jej z pomieszczeń zimnych do ciepłych o dużej wilgotności. Skroplona para może uszkodzić moduł.
To tyle pozdrawiam i życzę udanych pomiarów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Nivel System FL1 - uniwersalny, precyzyjny laser krzyżowy z wiązką czerwoną dla płytkarzy do układania terakoty i glazury. Zawsze pod kątem i ruwniutko.

Nivel System FL1 to laser krzyżowy z wiązką czerwoną, idealnie sprawdzający się w większości prac wykończeniowych, przy układaniu terakoty, glazury oraz wszelkich elementów konstrukcyjnych, wymagających pionów i poziomów. Wiązki lasera wyświetlane mogą być do dołu, przez to uzyskujemy skrzyżowane linie pod kątem prostym, które posłużą jako linie pomocnicze przy układaniu płytek na podłodze. Ponad to, sprzęt oferuje dodatkowo możliwość skorzystania z wiązki pionowej i poziomej, wyświetlanych na wprost przed instrumentem. i tu mamy możliwość skorzystania z lasera także do układania glazury na ścianie, czy montażu elementów konstrukcji na budowie (np. ścianki działowe, sufity podwieszane). Urządzenie jest łatwy i szybki w obsłudze, można go zamocować na standaardowym statywie lub tyczce rozporowej, a trwała i szczelna obudowa (IP42) umożliwia stosowanie sprzętu także w trudnych warunkach na budowie. Wzmocnione elementy obudowy, chronią laser przed uszkodzeniami w skutek uderzeń i otarć. Nivel System FL1 to idealne narzędzie przydatne dla każdego, kto wykonuje wykończeniowe prace budowlane!

dokładny i niezawodny sprzęt - wyraźna wiązka lasera gwarantuje komfortową pracę w każdych warunkach, sprzęt umożliwia pracę z dokładnością ±1 mm/5 m
precyzyjne wyświetlanie wiązki – wysokiej jakości optyka generuje dobrze widoczne linie laserowe
wszechstronny i wielozadaniowy – wiązki lasera posłużą jako linie referencyjne do prac poziomych (wiązki wyświetlane do dołu), poziomych i pionowych (wiązki wyświetlane do przodu)
jeszcze większy zasięg - sprzęt można stosować także na zewnątrz, czy przy większych robotach (możliwość współpracy z czujnikiem laserowym)
intuicyjna obsługa - jedno przyciskowe sterowanie
wytrzymała konstrukcja - IP42

Laser dla płytkarzy


Nivel System FL1 to szybki i prosty w obsłudze, a zarazem bardzo precyzyjny instrument pomiarowy, wyróżniający się na tle innych tego typu podwójną funkcjonalnością. Owa bogata funkcjonalność wynika z tego, że laser posiada cechy i funkcje lasera podłogowego (wiązka wyświetlana do dołu) oraz klasycznego lasera krzyżowego - gdzie wiązki wyświetlane są do przodu. W ten sposób za pomocą jednego urządzenia mamy możliwość wykonywać więcej prac: układać terakotę na podłodze jak i glazurę czy elementy konstrukcji (pionowych i poziomych) na ścianach. Sprzęt generuje dobrze widzialne, cienkie linie referencyjne czerwonego lasera, jakkolwiek w przypadku prac w bardzo jasnych pomieszczeniach, na zewnątrz czy przy większych odległościach sprawdzi się możliwość pracy z czujnikiem laserowym (dodatkowo przy montażu czujnika na łacie laserowej, uzyskujemy klasyczny zestaw do niwelacji klasycznej, który sprawdzi się przy niwalacji działki, podjazdu do garażu czy parkingu). W zestawie użytkownik otrzymuje dodatkowo futerał transportowy, tarczkę laserową oraz adapter (do montażu lasera na klasycznym statywie geodezyjnym ze śrubą 5/8").

WYGODNA OBSŁUGI

Laser posiada intuicyjny panel sterowania. Zarządzanie funkcjami odbywa się za pośrednictwem przyciśnięcia jednego przycisku. Innowacyjny, magnetyczny system kompensacji drgań zapewnia szybkie przygotowanie urządzenia do pracy, laser stabilnie wyznacza wiązkę, nawet na niestabilnej podstawie, a po zablokowaniu pozwala pracować z wiązkami skośnymi (pochylonymi). Sprzęt odporny jest na uszkodzenia – trwałe elementy obudowy chronią go przed uszkodzeniami w skutek uderzeń i wstrząsów. Laser odporny jest na działanie kurzu i wody (IP42). Całość uzupełnia kompaktowa obudowa, dzięki czemu sprzęt jest łatwy w instalacji na budowie oraz w transporcie.

BEZPIECZNE UŻYTKOWANIE NA LATA

Pomimo bogatej funkcjonalności klasyfikującej sprzęt w grupie precyzyjnych instrumentów pomiarowych, laser Nivel System FL1 może być stosowany w trudnych warunkach terenowych na budowie. Jego wytrzymała konstrukcja zapewni dobrą kondycję sprzętu na lata, a w przypadku zaistniałych problemów do dyspozycji pozostają regionalne punkty serwisowe TPI, nabywcy zyskują pewność wsparcia w przypadku jakichkolwiek problemów ze sprzętem zarówno w czasie trwania gwarancji jak i po jej upływie.

Laser krzyżowy Nivel System to precyzyjne narzędzia, zapewniające pewne i szybkie pomiary w wielu branżach jak budownictwo, przemysł, architektura itd. Jego atutem jest wszechstronność zastosowania, przyjazna obsługa i jakość wykonania, zapewniająca bezproblemową pracę nawet w najtrudniejszych warunkach, a wszystko w bardzo przystępnej cenie. Opis z bloga http://blog.domtechniczny24.pl/2017/06/12/91/


W pudełku tekturowym otrzymujemy:
laser krzyżowy FL1 1 szt.
tarczka laserowa 1 szt.
komplet baterii (alkaliczne) 3 szt.
adapter statywu (5/8"-1/4") 1 szt.
futerał transportowy 1 szt.

Paramerty techniczne lasera dla płytkarzy:
Wiązka laserowa czerwona, 635 nm, klasa II
Dokładność ±1 mm/5 m
Kąt wyświetlania wiązki 90° (±1')
Zakres pracy 20m
Klasa odporności IP42
Mocowanie na statywie 1/4"
Zakres temp. pracy -15°C do+45°C
Zasilanie 4,5 V (3 baterie AA)
Wymiary (mm) 131 x 109 x 90
Waga 0,41 kg
Gwarancja 12 miesięcy (+ 12 miesięcy - po bezpłatnej rejestracji zakupu produktu na www)

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Japońska firma Tajima produkuje w różnych długościach bardzo fajne rozwiązane do szybkiego pomiaru elementów obrabianych na stołach obrabiarek. Taśma pomiarowa samoprzylepna do szybkiego naklejania na powierzchnie metalowe, aluminiowe i inne. 

Dostępne długości to 2 metry, 3 metry i 5 metrów:

https://domtechniczny24.pl/linijki-i-przymiary-liniowe.html

Może posłużyć do wymiany zużytego liniału.

Punkt zerowy jest naniesiony nie od samego brzegu, znajduje się w odległości kilku kilkunastu centymetrów od brzegu. Pozwala to na dodatkowe wzmocnienie okolić punktu zerowego, które w praktyce jest najczęściej narażone na uszkodzenia. Taśmę oprócz naklejania można mocować na wkręty lub blachowkręty.
Nadmiar taśmy można odciąć nożycami do blachy.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Dalmierz GLM 100 C wysyła zdalnie pomiary do smartfonów i tabletów. Niestety nie ma możliwości zdalnego komunikowania się z komputerami PC.

Obsługiwane systemy to:

Obsługiwane urządzenia z systemem operacyjnym Android: smartfony i tablety od wersji Android 4.0 / obsługiwane urządzenia z systemem operacyjnym iOS: od wersji iPhone 4S, iPad (od 3. gen.), iPad Air (od 1. gen.), iPad mini (od 1. Gen.)

Sama a plikacja GLM measure&document ułatwia obsługę dalmierza Bosch GLM 100 C Professional. Przy pomocy dalmierza GLM 100 C Professional możesz bezpośrednio przenosić pomiary na zdjęcia lub zapisać je na liście pomiarów. Przesył działa również w drugim kierunku czyli jest możliwość sterowania funkcjami dalmierza z telefonu.

W celu lepszej organizacji pracy można tworzyć dowolną liczbę projektów, nadawać im nazwy, dodawać zdjęcia, pomiary oraz komentarze do nich.

Wszystkie pomiary są automatycznie zapisywane wraz z datą i godziną, można nadać im nazwę i dalej edytować w aplikacji GLM measure&document.
Możesz dzielić się swoją pracą ze współpracownikami i klientami za pomocą e-maila (możesz przesłać cały projekt w formacie pdf, zdjęcia w formacie JPG lub pomiary zapisane jako dokumenty CSV).
Aplikacja GLM measure&document w połączeniu z dalmierzem GLM 100 C Professional przyspiesza proces pomiaru, minimalizuje ryzyko pomyłek i pomaga zorganizować oraz udokumentować pracę.

Jak wszystkie nowe aplikacje nie da się do niej podejść z biegu trzeba się nauczyć obsługi. 

Kolejną ciekawą funkcją dalmierza jest możliwość pomiarów kąta nachylenia w 2 płaszczyznach pochylenia dalmierza.

https://domtechniczny24.pl/dalmierze.html

Sama aplikacja przyda nam się nietylko z GLM 100 ale również z pirometrem GIS 1000c, który usprawni audyt termiczny domu. W łatwy i szybki sposób blicza temperaturę punktu rosy, a także wskazuje na mostki cieplne i zagrożenie pleśnią. Niniejsze urządzenie pomiarowe nie jest w stanie wykryć zarodników pleśni. Może jednak służyć pomocą przy odpowiednio wczesnym rozpoznawaniu warunków sprzyjających powstawaniu zarodników pleśni.

{youtube}v=KOnsfOR8bX0{/youtube}

Pozdrawiam

   
© ALLROUNDER