Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Dzień dobry.
W magazynie przetestowaliśmy niwelator laserowy NL 310 firmy Nivel System. To, co nas zaskoczyło to, nielicha klasa wodoszczelności IP 64. Pierwsza cyfra mówi nam o całkowitym zabezpieczeniu niwelatora przed pyłem, druga cyfra 4 sygnalizuje, że urządzenie jest odporne na kropelki wody lecące pod dowolnym kątem. W praktyce oznacza to deszcz z wiatrem. Czyli jak załapie nas burza podczas pomiaru to niwelator wytrzyma.

W walizce standardowo jest to, co potrzeba, odbiornik albo czujnik, ładowarka do akumulatorów i wymienny system zasilania na baterie alkaliczne. Do tego czerwoniaste okulary, pilot, statyw i łata. Obszar pomiaru nie jest oszałamiający, bo tylko 250 metrów, czyli 500 jak ustawimy go w środku parceli. No i pracuje w 2 płaszczyznach, czyli można niwelator laserowy wykorzystać do prac w środku budynków – ściany działowe i takie tam inne.
Nie licząc typowych funkcji laser ma możliwość wytyczania spadków w dwóch płaszczyznach. Y i X. Całość widać na panelu. Próg spadków to +10, -10 stopni, czyli można wyznaczyć spadek do 20 stopni. W praktyce takich spadków chyba się nie stosuje, np. przy budowie podjazdów pod mosty max. to 5 stopni, bo tiry by w zimie nie podjechały.
Jeśli ktoś po zakupie miał problemy z pomiarem to można wziąć wcześniej nasz nr. telefonu i dzwonić, wszystko wyjaśnimy, przynajmniej się postaramy.
To tyle

No nie do końca. w roku 2017 - zostały te modele wycofane i na ich miejsce weszły nowe nieco zmodyfikowane:

Więcej informacji na blogu firmowym Dom Techniczny - http://blog.domtechniczny24.pl/

   
© ALLROUNDER