Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kolejny rozdział będzie dotyczył wybranych produktów i zastosowanych technologii.

    Optymalny proces produkcji gwarantuje doskonałą obróbkę powierzchni. Dzięki zaawansowanym technologiom fabryki Bosch wykonuje się wyroby spełniające wysokie wymagania konsumentów z całego świata. Nadzwyczajna technologia łączenia (chroniona prawnie) zapewnia stałą i wysoką jakość taśm szlifierskich oraz fenomenalną jakość obróbki powierzchni. Konfekcjonowanie i łączenie taśm to niesłychanie ważne elementy konstrukcji taśmy szlifierskiej, wówczas połączenia taśm muszą być dobrane w zależności od zastosowań taśmy oraz właściwości konkretnego produktu. Technologia łączenia taśmy firmy Bosch gwarantuje:

>Brak śladów spowodowanych nierównością łączenia
>Bardzo dokładny przesuw taśmy, bez pozostawiania śladów kleju
>Specjalne dopasowanie do zastosowań łączenia taśm
>Wysoką stabilność i wytrzymałość na zerwanie zapewniają długą żywotność.

Unikatowy proces sztancowania matrycowego to najnowocześniejsza technika produkcji pozwalająca na uzyskanie precyzyjnie przyciętych krawędzi tarcz szlifierskich, oraz perfekcyjnych otworów o niezmiernie wysokiej jakości. Zaletami tego procesu technologicznego są:
>Brak wad jakościowych (kruszące się ziarna, źle wykrojone otwory)
>Czyste i idealnie gładkie otwory, zapewniające większą efektywność systemu odsysania pyłu
>Brak wyruszania się ziarna, co zapobiega zarysowania szlifowanej powierzchni.

    W celu przeciwdziałania samorzutnemu wypadaniu ziaren podczas szlifowania w wyniku zmieniania się siły nacisku oraz odkształceniom materiały ścierne sia Abrasives są uszlachetniane w procesie liniowym online Multiflex. Materiały ścierne osiągają dzięki temu wyjątkową elastyczność. Właściwość ta jest niezwykle ważna przy papierach ściernych przeznaczonych do szlifowania ręcznego oraz papierach w rolkach - http://poradniktechniczny.weebly.com/home/category/materia322y-347cierne

W ostatnim czasie pojawiły się ściernice lamelkowe wykonane z płótna ceramicznego. Ma ono zdolnoś do tzw. samoostrzenia, sprawia to że tarcze te przeznaczone są do najcięższych prac przemysłowych. Nowością jest zastosowanie talerza nośnego wykonanego z tworzywa wzmocnionego włóknem węglowym. Ściernice te mają znacznie lepsze właściwości amortyzacyjne, przez co lepiej przylegają do podłoża. Sprowadza się to do mniejszego zużycia i odczuwalnej wydajności.

 

   
© ALLROUNDER