Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Cześć
Fabryka Boscha ma wieloletnie doświadczenie w opracowywaniu zaawansowanych materiałów ściernych. Przy współpracy z wieloma, wspólnikami m.in. producentami farb i lakierów, bada różnorodne potrzeby użytkowników. Rezultaty są wykorzystywane w celach badawczych, stanowią one podstawę innowacji artykułów ściernych.

Tarcza listkowa na podłożu ceramicznym, krążek z zbrojonego tworzywa. Z kilku miesięcznej sprzedaży tego wyrobu mogę jasna powiedzieć - nie warto kupować tak drogich wynalazków. To jest nie ekonomiczne, znacznie lepiej spisują się polskie cyrkony 3 razy tańsze a różnica w szybkości szlifowania i trwałości to około 10-20% ( a nie 300 biorąc pod uwagę cenę)

https://domtechniczny24.pl/tarcze-lamelkowe-%C5%9Bcierne-zra-40-cyrkon.html


Od czynników pierwszych aż do finalnego produktu, wszystkie etapy procesu produkcyjnego są planowane w zgodzie najnowocześniejszymi standardami technologii. Każdy z etapów produkcji idealnie ze sobą współgra, czego rezultatem są innowacje i optymalizacje procesów, które pomagają użytkownikowi bez trudu radzić sobie z wyzwaniami dnia powszedniego.
Jakość oraz precyzja materiałów ściernych mają olbrzymie znaczenie przy obróbce wymagających i kosztownych powierzchni. Każdy z elementów, od podkładu do pokrycia ziarnem jest ważnym elementem idealnego materiału ściernego. Właściwa formuła, wynikająca ze współdziałania wszystkich elementów, ma niezmierny wpływ na efekty szlifowania. Formuła składa się z czterech elementów:
1. Wysokiej, jakości podkład.
Odpowiedni podkład zapewnia lepsze przyleganie, rozciąganie, wyższą odporność na rozerwanie, większą elastyczność i stabilność (na przykład podkłady w których skład wchodzi lateks dają w efekcie bardzo stabilne, a zarazem elastyczne papiery ścierne do szlifowania ręcznego).
2. Równomierne rozprowadzenie spoiwa.
Równomierne i stałe rozprowadzenie spoiwa bazowego i wierzchniego dzięki zastosowaniu nadzwyczajnej techniki pomiaru. Zależnie od przeznaczenia materiału szlifierskiego Używane są bardziej miękkie i elastyczne, twardsze lub bardziej ciągliwe spoiwa.
3. Odpowiednie ziarno szlifierskie i jego równomierne rozprowadzenie.
Do każdego z zastosowań stosuje się ziarno optymalne pod względem wielkość, twardości, ciągliwości i kształtu. W celu uzyskania optymalnej, równomiernej odległości pomiędzy ziarnami, szczególnie kontrolowany jest prces pokrywania ziarnem.
4.Powłoka dodatkowa,
Zapewnia łatwiejsze odprowadzanie pyłu szlifierskiego z materiału ściernego, przeciwdziała nadmiernemu zatykaniu się przestrzeni między ziarnami.

   
© ALLROUNDER