Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Dzień dobry
Opiszę dwa nadzwyczaj interesujące narzędzia Knipex, szczypce Cobra i nożyce do kabli zbrojonych drutem stalowym.

     Innowacje szczypce Cobra Knipex - Otworzyć, dosunąć, szybko złapać!
Bardzo ciekawe i pomocne rozwiązanie, w którym dopasowanie do wielkości chwytanego przedmiotu następuje samoistnie, poprzez dosunięcie maksymalnie rozsuniętych szczęk.


Opis:
Dodatkowa szybka regulacja bezpośrednio na chwytanej rurce poprzez zsunięcie rękojeści.
Łączy niezawodną blokadę sworznia z dodatkową funkcją dosuwania, która ułatwia pracę w wąskich i trudno dostępnych przestrzeniach montażowych.
Nastawienie przebiega bezpośrednio przez dosunięcie do chwytanego przedmiotu.
Sprawdzony mechanizm zapadkowy uruchamia się po obciążeniu ramion. Położenie rękojeści zostaje wtedy zablokowana i można ją zmienić tylko po wciśnięciu przycisku.
     W celu ponownego aktywowania funkcji dosuwania, należy odblokować rygiel za pomocą przycisku i rozsunąć całkowicie szczypce.
Narzędzie zostało wykonane z specjalnej stali narzędziowej, kutej, hartowanej olejowo do twardości około 61 HRC. Zęby na szczękach są naprawdę solidne w czasie testów skrawały trzymaną rurkę instalacyjną. Po bliższym obejrzeniu szczęk nie zauważyliśmy żadnych śladów. Jak dla nas rewelacja.

         Szypce produkowane są w kilku wersjach, jedna z nich to Cobra® QuickSet, opisana powyżej, inne to specjalistyczne rozwiązania do zaciskania opasek, łamania glazury czy dokręcania rur pokrytych chromem.


      I drugi produkt nożyce do kabli (z mechanizmem zapadkowym) do kabli zbrojonych drutem stalowym (SWA).
Zdarza się tak, że mamy do czynienia z przewodami elektrycznymi wzmocnionymi oplotem z drutu stalowego. Przeważnie taki oplot jest zrobiony z drutu ocynkowanego stalowego. Typowe nożyce nie są do tego dostosowane. Wyjściem są prezentowane nożyce, a marka Knipex gwarantuje bezawaryjne wykonanie. Nożyce mają wymienne ostrza. Należy pamiętać aby nie stosować ostrzy z okrągłym otworem tylko z z otworem w kształcie trapezu.
Nożyce te przecinają kable zbrojone drutem stalowym o średnicy do 45 mm / 380 mm2 (np. 4 x 95 mm2) przy pomocy jednej lub obu rąk.
wygodne w obsłudze dzięki nieznacznej masie (800 g) i zwartej konstrukcji (długość 315 mm) – mogą być używane w miejscach o ograniczonym dostępnie.
      Ostrza precyzyjnie szlifowane i hartowane indukcyjnie gwarantują czyste cięcie bez wykrzywiania krawędzi. Wykonane z specjalnej stali narzędziowej, kutej, hartowanej w oleju.
      Zastosowano w nich oryginalny kilkustopniowy mechanizm zapadkowy o wysokim przełożeniu, z wspornikiem do położenia narzędzia podczas cięcia.
Uwaga !! Nieodpowiednie do cięcia kabli ACSR oraz lin stalowych!
Pozdrawiam.

   
© ALLROUNDER