Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Innowacyjne szczypce do pierścieni segera.
Konstruktorzy Wiha jakiś czas temu przerobili kształt i budowę główki. Zawsze były profilowane, to taki warunek. Jeżeli ktoś nakładał albo ściskał pierścienie zabezpieczające to wie, że czasem pierścień spadał, albo ześlizgiwał się z końcówki. Powód prosty, szczypce segera wewnetrzne czy zewnętrzne miały źle wyprofilowane końcówk. Powinno być tak, że szczypce do pierścieni zewnętrznych winny mieć główki odchylone na stronę zewnętrzną. Ale niestety, w dowolnych tanich modelach nie odnajdziemy takiego rozwiązania. Standardowe szczypce mają końcówki częstokroć o różnej średnicy i najczęściej osiowe, albo w różnych kierunkach. Ma to jedną zaletę - cenową, tanie szczypce są świetne jak pragnie coś rzadko założyc lub ściągnąć pierścień. Ja nie mam do dziś, żadnego zestawu czy pojedyńczej sztuki, a mam warsztat narzędziowy od 15 lat. Jednakże mechanik, który zakłada i ściąga po kilka razy dziennie pierścienie segera, albo pracownik w zakładzie monterskim - cały dzień pracy, to doceni przemyślane i wysokiej jakości szczypce segera.
Wiha ma dwa modele, pierwszy typowy, główki są profilowane, odgięte z dodatkowym wgłębieniem na oczko segera. I nowe szczypce segera z profilowanymi główkami wpychanymi z hartowanej stali łożyskowej. Te końcówki są również pokryte specjalną powierzchnią zabezpieczającą przed rdzą i specjalną funkcją zatrzaskową (od rozmiaru 2), która skutecznie eliminuje odskakiwanie pierścieni segera, nawet jak za silnie je rozegniemy. Szczypce do pierścieni Segera Wiha są niezmiernie ergonomiczne, fajnie leżą w ręce, nawet jak mamy ubrudzone palce smarem to nie ślizgają się tak jak w typowych. I jeszcze jedna sprawa, która ogromnie drażni podczas pracy. Często sie zdarza, że te pięknie wyglądające okładziny w różnych kolorach, obracają się, w szczypcach Wiha, nie ma tego problemu.
Występują one w 4 kształtach do ściągania i do zdejmowania i oraz wygięte i proste. Natomiast wymiary są uzależnione zakresem używanych pierścieni.

   
© ALLROUNDER