Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Dzień dobry
Popularne i ciągle niezastąpione wykrojniki śrubowe do otworów.
        Wycinaki znajdują zastosowanie tam gdzie trzeba wykonać parę otworów o średnicach przekraczających 13 mm w blachach o grubości nie większej 2 mm. Z reguły są to szafy sterownicze, blachy w zbiornikach itd. Otwory można wykonać bez potrzeby wiercenia otwornicami, a z praktyki wiadomo, że potrzeba do tego wiertarki o dużym momencie obrotowym. Ponad tojest dużo wiórów do okoła i trzeba je odkurzyć.
Oferowane przez Montero wykrojniki mają dodatkowo łożysko, które poleprza robotę. Wykrojnik nie ma tendencji do obracania się podczas wycinania.


         Wykrojniki używa się do wycinania otworów w blachach ze stali węglowej, narzędziowej, stali stopowej, z miedzi i jej stopów.Ponad to wycięty otwór ma dużą dokładność i jest gotowy, nie ma potrzeby gradowania, choć czasem zdarza się, że z jednej strony powstanie krawędź.Rozpoczynając pracę, trzeba się upewnić, że mamy swobodne dojście do dwóch stron blachy. Następnie wykonujemy otwór na śrubę prowadzącą. Wielkość otworu powinna być taka sama jak śruby. Można zrobić to wiertłem o określonej średnicy lub wiertłem choinką. Po czym smarujemy śrubę olejem lub smarem stałym, najleprzy jest smar grafitowy lub inny do dużych nacisków. Uwaga! nie używać smaru typu WD.

W następnej kolejności wkładamy do otwory śrubę z tależem dystansowym i nakręcamy na nią matrycę tnącą. Pomału kręcimy kluczem oczkowym lub nasadowym.


       Kręcimy do momentu, aż matryca nie wytnie otworu. Podczas dokręcania będziemy dokładnie czuli jak nagle śruba przestanie stawiać opór to będzie sygnał, że otwór jest gotowy. Wyciągamy wycięty dekiel i gotowe.
Wykrojniki śrubowe moża nabyć w zestawie z niezbędnymi akcesoriami lub na sztuki.
Gwarancją solidnego wykonania jest firma Montero, specjalizująca się w wycinakach do różnego rodzaju półproduktów.

   
© ALLROUNDER