Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Cześć.

Rozszerzamy ofertę szczotek drucianych. Wszystkie szczotki są wykonywane w u nas w kraju, toteż wspieramy krajową produkcję jak możemy. Szczotki druciane są wytwarzane w zakładzie we Wronkach posiadającym prywatne laboratorium pomiarowo badawcze posiadające akredytację PCA. Nadmienię, że akredytacja obejmuje wyroby gotowe - szczotki i wyciory oraz materiały do ich produkcji.

Takie laboratorium pozwala na badanie szczotek przed pakowaniem, nie jest to sprawdzanie wyrywkowe tylko, każda szczotka jest weryfikowana na urządzeniach obrotowych. Oznacza to, że mamy gwarancję, że nie rozlecą się one w trakcie pracy. Szczotki druciane poszerzamy o nowe wymiary i nowe materiały: szczotki z drutu nierdzewnego i drutu mosiężnego. Jak pracować szczotką? Pytanie proste ale patrząc na fachowców, którzy myślą, że im mocniej przycisną tym szybciej coś zrobią jest błędne. A dlaczego ? Patrząc na drut zauważamy że jego boczna powierzchnia jest gładka na całym obwodzie i jedynie na końcu ma ostre brzegi powstałe w trakcie przycinania drutu. I tu mamy odpowiedź: należy tak pracować szczotką aby ostre końcówki wykonywały pracę .

Czyli jeżeli mocno dociśniemy, druty się zaginą i będą pracowały bokami. W wypadku wszystkich szczotek Szczotpolu, druty są falowane i ta boczna praca jest bardziej efektywna, ale mimo to zaleca się pracę taką jak opisałem powyżej. Rozwiązaniem jest używanie drutu splatanego. Szczotka druciana z drutem splatanym ma zawsze część drutów skierowanych pod włos, jest wybitnie sztywna ale niezwykle efektywna w pracy i trwała.

https://domtechniczny24.pl/szczotki-p%C4%99dzelkowe.html

 

Na koniec jeszcze 3 ważne tematy: BHP, prędkości obrotowe i moc szlifierek i wiertarek. Co do ochrony oczu i rąk to nikogo nie powinno się przekonywać. Dostępne obecnie okulary ochronne z poliwęglanu doskonale zabezpieczą nam oczy przed cząstkami rdzy i ewentualnymi ułamanymi drucikami. Wybór jest ogromny: czarne, żółte, lansiarskie i inne a ceny śmiesznie niskie.

Szybkość obrotowa będzie istotna w przypadku elektronarzędzi nietypowych : szlifiernie, szlifierki stołowe i maszyny produkcyjne. Tu sprawdzamy prędkość i nie ma problemu. W wypadku szlifierek kątowych o średnicy tarczy 125 zaleca się pracę na niskich obrotach. Powód jest banalny takie szlifierki mają obroty rzędu 11 tysięcy, zachciej sobie wyobrazić jaka to jest szybkość. I tu uwaga, nie używajcie chińskich tanich szczotek. Wiele razy przychodzili do naszego sklepu użytkownicy z powbijanymi w ręce i twarz drucikami z rozpadającej się szczotki made in nie wiadomo co.

Szczotki z Szczotpolu są może drogie ale mamy najwyższą gwarancję jakości. I tyle w temacie Na koniec moc szlifierek. Pamiętajcie, że szczotka swoje waży i nie wolno na szlifierkę o tarczy 125 mm zakładać szczotki 125mm! Zawsze mniejszą. W innym wypadku można ją uszkodzić. Czyli jak mamy szczotkę garnkową to zalecam optymalnie średnicę 75 mm, chyba że mamy szlifierkę o mocy 1400 Watów to można 100 mm. To tyle z mojej strony. Pozdrawiam i życzę spokojnej pracy.

   
© ALLROUNDER